Serwis telefonów

Dlaczego warto skorzystać z oferty proponowanej przez serwis telefonów?

Z tym pytaniem boryka się wiele osób, których telefony uległy różnego rodzaju awariom. Nie zawsze jednak oznacza to konieczność zakupu nowego modelu – tym bardziej, że często na naszych znajdują się ważne dla nas dane. Dlaczego zatem warto skorzystać z oferty naszego serwisu?

Naprawa telefonów to oszczędność pieniędzy

Podstawową kwestią, dla której naprawa telefonu jest lepszą opcją niż zakup nowego modelu, jest oszczędność pieniędzy. Zakup nowego telefonu to często naprawdę spory wydatek, na który nie każdy z nas może sobie pozwolić. Z kolei naprawa dotychczas używanego telefonu może okazać się stosunkowo łatwa i szybka. To z kolei może oznaczać, że i koszt robocizny będzie niski. Dlatego też, jeżeli nasz telefon ulegnie awarii, to jego naprawa może okazać się dla nas po prostu znacznie korzystniejsza cenowo.

Odzyskanie danych znajdujących się na telefonie

Kolejnym powodem, dla którego warto oddać nasz telefon do serwisu, są dane, które na nim przechowujemy, takie jak chociażby: lista kontaktów, zdjęcia, smsy oraz wiele innych. Dzięki pomocy wyspecjalizowanego serwisu możemy bez większych problemów je odzyskać i na przykład zgrać na zapasowy nośnik, taki jak pendrive czy też płyta CD. Nie warto próbować samodzielnie odzyskiwać danych, ponieważ nie posiadając specjalistycznej wiedzy oraz sprzętu, narażamy się na pogorszenie sytuacji oraz całkowitą utratę danych.

Zapraszamy do TL Serwis!

Naprawa telefonów może okazać się strzałem w dziesiątkę, jeżeli zależy Ci nie tylko na przywróceniu swojego telefonu do życia, ale również na odzyskaniu znajdujących się na nim danych, które dla wielu osób są cenniejsze niż sam telefon. Jeżeli dodamy do tego wysokie ceny nowych modeli telefonów, to skorzystanie z serwisu może okazać się jednocześnie najtańszą i najlepszą opcją.

Twój telefon uległ awarii? Przynieś go, a nasz serwis telefonów dołoży wszelkich starań, by Twoje urządzenie mogło dalej Ci służyć.

1. Telefon nie włącza się (nie reaguje na przycisk POWER)

Jest to jedna z częściej występujących usterek w telefonach komórkowych. Telefon może się tak zachowywać w przypadku gdy uszkodzony jest układ zasilania na płycie głównej lub bateria w telefonie jest rozładowana do zera. W niektórych telefonach użytkownik ma możliwość samodzielnego wyjęcia baterii. Niestety takich telefonów na rynku jest co raz mniej. Producenci wypuszczając na rynek telefony wodoodporne byli zmuszeni do sklejenia telefonów tak aby żadna cieć nie dostała się do środka. To uniemożliwia otwarcie telefonu w domowych warunkach. Nasz serwis dysponuje specjalnymi narzędziami służącymi do otwierania takich telefonów. Po otwarciu jesteśmy w stanie sprawdzić baterię oraz płytę główną telefonu. Posiadamy również specjalistyczny sprzęt do pomiarów i lutowania płyt głównych telefonów dzięki czemu jesteśmy w stanie naprawić prawie każdą usterkę w telefonie.

2. Telefon wibruje po włączeniu i nie pokazuje obrazu

Jeśli po naciśnięciu włącznika czuć wibrację ale telefon nie wyświetla obrazu to można z prawie stuprocentową pewnością powiedzieć, że bateria w telefonie jest naładowana ale uszkodzona płyta główna nie pozwala na uruchomienie urządzenia. W takim przypadku nie ma możliwości naprawy telefonu bez wizyty w specjalistycznym serwisie. Nasz serwis posiada specjalistyczne urządzenia pomiarowe i lutownice, które umożliwiają wymianę drobnych elementów zamontowanych na płycie głównej telefonu.

3. Telefon po zalaniu

Czasami może zdarzyć się sytuacja, że telefon wypadnie nam z ręki wprost do wanny, kałuży czy nawet jeziora. Niektóre modele telefonów nie są odporne nawet na zachlapanie i nie powinny być używane podczas deszczu. Te wodoodporne również mają normy wodoszczelności, których nie należy przekraczać. Gdy istnieje podejrzenie, że ciecz dostała się do środka telefonu nie próbuj go uruchomić. Suszenie na kaloryferze, w pojemniku z ryżem czy specjalnych komorach zazwyczaj nie zdaje egzaminu. Ciecz, która jest wewnątrz telefonu nie odparowuje na tyle szybko by uchronić telefon od uszkodzeń elektroniki. Jeśli jest taka możliwość należy wyjąć baterię z telefonu i dostarczyć go do serwisu. Na miejscu sprawdzimy jak poważne uszkodzenia powstały w telefonie a później naprawimy go, tak żeby mógł dalej służyć użytkownikowi.

4. Uszkodzone gniazdo micro usb / lightning

Telefony jak każde urządzenie elektroniczne potrzebują energii elektrycznej do działania. Telefony, które są obecnie produkowane są tak naszpikowane gadżetami, że zamontowana w nich bateria starcza zazwyczaj na maksymalnie 2 dni (dużo częściej można spotkać telefony, które trzeba ładować codziennie). Każde szarpnięcie za kabel lub nieumiejętne podłączanie lub odłączenie telefonu od ładowarki może spowodować uszkodzenie gniazda, a telefon po rozładowaniu nie włączy się. Jeśli w telefonie uszkodziło się gniazdo, przez które go ładujesz, przyjdź do naszego serwisu. Posiadamy prawie wszystkie rodzaje gniazd jakie występują w telefonach komórkowych więc bez problemu poradzimy sobie z ww. usterką.

5. Uszkodzone gniazdo słuchawkowe

Producenci telefonów co raz częściej odchodzą od montowania w telefonie gniazda słuchawkowego mini-jack na rzecz słuchawek podłączanych do gniazd lightning / USB C lub słuchawek bezprzewodowych. Jest to podyktowane dość dużym rozmiarem samego gniazda i koniecznością „upakowania” go do co raz cieńszych telefonów komórkowych. W starszych telefonach gniazdo bardzo często psuło się jeśli było użytkowane w niewłaściwy sposób (naginanie gniazda poprzez noszenie telefonu w kieszenie z wpiętymi słuchawkami). Na szczęście wymiana gniazda nie stanowi żadnego problemu dla techników naszym serwisie. Jeśli gniazdo przerywa podczas pracy, nie działa jeden lub oba kanały w słuchawkach przyjdź i skorzystaj  z usługi wymiany gniazda.

6. Uszkodzenie mechaniczne wyświetlacza

Wyświetlacz jest jednym z najdelikatniejszych i zarazem często najdroższym elementem w telefonie komórkowym. Czasem upadek nawet z niewielkiej wysokości może sprawić, że zamiast wyraźnego obrazu zobaczymy „pajęczynkę”. Jak zatem dbać o wyświetlacz w telefonie? Kupno wytrzymałego pokrowca i naklejenie folii lub szkła na ekran z pewnością nie nada mu cech pancernych ale w wielu przypadkach potrafi uchronić przed skutkami nieostrożności. Jeśli jednak w telefonie dojdzie do stłuczenia wyświetlacza, zapraszamy do naszego serwisu. Możemy wymienić wyświetlacz w większości telefonów dostępnych na rynku.

7. Nie działa ekran dotykowy

Większość obecnie produkowanych telefonów obsługiwanych jest za pomocą ekranu dotykowego. Jest to dużo łatwiejszy i wygodniejszy sposób obsługi telefonu niż standardowa klawiatura numeryczna. Czasami może zdarzyć się sytuacja, że ekran dotykowy odmówi posłuszeństwa i telefon przestanie reagować na gesty. Usterka może wiązać się z uszkodzoną taśmą od dotyku lub w niektórych przypadkach nawet uszkodzonym całym wyświetlaczem. Jeśli posiadasz telefon, który nie reaguje prawidłowo na dotyk, odwiedź nasz serwis. Zdiagnozujemy usterkę i wycenimy koszt naprawy telefonu tak żebyś mógł korzystać w pełni z jego możliwości.

8. Brak podświetlenia matrycy

Przy niektórych uszkodzeniach telefonu można zaobserwować sytuację, że telefon uruchamia się ale obraz na ekranie jest widoczny tylko pod światło. W większości przypadków przy tego typu objawach uszkodzony okazuje się wyświetlacz telefonu. W naszym serwisie wymieniamy wyświetlacze w telefonach prawie wszystkich producentów. Posiadamy w ofercie zarówno oryginalne wyświetlacze charakteryzujące się idealną jakością wyświetlania obrazu jak i zamienniki, które pomimo niższej ceny również pozwalają cieszyć się jakością wyświetlanego obrazu.

9. Nie działa głośnik rozmów

Telefon, w którym nie działa głośnik rozmów nadal posiada dużo innych funkcji jednak korzystanie z niego w sposób, do którego został stworzony telefon rodzi wiele problemów. Najczęstsze usterki głośnika objawiają się brakiem dźwięku, stłumionym dźwięku, piskami podczas rozmowy, szumami w tle. Wszystkie te usterki jesteśmy w stanie naprawić w naszym serwisie. Przed naprawą technicy diagnozują dostarczony sprzęt by w 100% być pewnym co do konieczności wymiany poszczególnych podzespołów.

10. Nie działa głośnik multimedialny

Telefony obecnie są wyposażone w kilka głośników. Najważniejszym jest głośnik służący do rozmawiania ale oprócz niego w telefonie możemy znaleźć jeden lub dwa głośniki, które odtwarzają dźwięk przy oglądaniu filmu, słuchaniu muzyki i dzwonieniu telefonu. Gdy głośniki te nie działają prawidłowo funkcjonalność telefonu spada więc warto skorzystać z usług fachowego serwisu. Przyjdź do nas by wycenić koszt naprawy głośników w telefonie.

11. Nie działa mikrofon

Mikrofon w telefonie poza rozmowami telefonicznymi może służyć też do wyszukiwania głosowego lub pełnić rolę dyktafonu. Nie wszyscy wiedzą, że telefony obecnie posiadają więcej niż jeden mikrofon (zazwyczaj nie więcej niż 4). Pozostałe mikrofony służą do urządzeniu do „nasłuchiwania otoczenia” podczas rozmowy po to by pasmo dźwięku o tej samej częstotliwości „wyciąć” w głównym mikrofonie. To dzięki takiemu rozwiązaniu rozmówca słyszy nas wyraźnie, a otoczenie w postaci np. ruchu ulicznego nie jest w stanie nas zagłuszyć. Awaria nawet jednego z mikrofonów może zaburzyć prawidłową pracę telefonu, dlatego gdy zauważysz dziwne funkcjonowanie telefonu zgłoś się z nim do serwisu w celu wyeliminowania usterki.

12. Blokada konta Google / FRP protection

Podczas pierwszego uruchomienia telefonu z systemem Android możemy połączyć go z kontem Google. Daje to nam możliwość obsługi poczty GMail, dostęp do dysku w chmurze, możliwość instalowania aplikacji ze sklepu. Jeżeli po pewnym czasie użytkowania będziemy chcieli przywrócić telefon do ustawień fabrycznych poprzez tzw. Factory Reset urządzenie może poprosić nas o podanie adresu e-mail oraz hasła do konta, z którym telefon był sparowany. Nie ma w tej procedurze problemu gdy pamiętamy te dane. Gorzej, gdy podczas rejestracji telefonu połączyliśmy go z losowo wygenerowanym kontem. W takiej sytuacji korzystanie z telefonu jest niemożliwe. Po kilku próbach opracowaliśmy metody ominięcia blokady nałożonej na telefon. Jeżeli nie jesteś w stanie przypomnieć sobie adresu i/lub hasła skorzystaj z usług naszego serwisu. Znamy skuteczne metody by przywrócić urządzenie do życia.

13. Uszkodzone oprogramowanie

Telefon komórkowy tak jak komputer czy laptop posiada zainstalowany system operacyjny. Najczęściej występującymi systemami jest Android, iOS i Windows. Każdy z tych systemów może po pewnym czasie się uszkodzić (szczególnie gdy instalujemy na nim aplikacje z niezaufanego źródła lub próbujemy modyfikować oprogramowanie na własną rękę) Gdy telefon po włączeniu pokazuje obraz ale nie wchodzi do systemu trzeba go wgrać od nowa korzystając z zewnętrznego urządzenia. Jeśli posiadasz telefon, w którym wystąpiła taka usterka zgłoś się do naszego serwisu. Jesteśmy w stanie wgrać od nowa system operacyjny do Twojego telefonu. Przy okazji wgrywania systemu proponujemy klientom unowocześnienie telefonu polegające na wgraniu najnowszego dostępnego oprogramowania.

14. Nie ładuje się

Telefon do działania potrzebuje prądu. Jest on magazynowany w baterii zamontowanej wewnątrz telefonu. Czasami zdarza się, że po podłączeniu telefonu do ładowarki bateria nie zaczyna się ładować. W takim przypadku należy w pierwszej kolejności sprawdzić ładowarkę i kabel zasilający. Jeśli oba te podzespoły są sprawne to przyczyny można szukać w uszkodzonej baterii lub układzie zasilania na płycie głównej. Posiadamy baterie do większości modeli telefonów. W przypadku uszkodzenia płyty głównej mamy sprzęt i wiedzę potrzebną do wykonania takiej naprawy.

15. Krótki czas pracy na baterii

Obecnie produkowane telefony mają podzespoły o dużej mocy obliczeniowej i przez to telefony działają krótko na baterii (zazwyczaj 1-2 dni). Jeśli jednak czas pracy na baterii skrócił się mocno w stosunku do pierwotnego to należy sprawdzić kondycję baterii oraz zainstalowane aplikacje. Czasem może zdarzyć się sytuacja, że aplikacja, która działa w tle może powodować skrócenie czasu pracy na baterii. W przypadku gdy kondycja baterii jest słaba telefon może się wyłączać w trakcie pracy pomimo faktu, że miernik baterii pokazuje że jest ona naładowana. Taką baterię można wymienić w naszym serwisie, gdzie posiadamy baterie do prawie wszystkich telefonów komórkowych.