Serwis tabletów

Potrzebny rzetelny serwis tabletów? Zapraszamy do TLSerwis!

Tablety mają na całym świecie wielu zwolenników – nic dziwnego, są praktyczne i poręczne. Idealne, by zabierać je ze sobą niemal wszędzie. Z tego też względu narażone są na wiele uszkodzeń. Jeśli Twój tablet uległ zniszczeniu – skontaktuj się z naszym serwisem! Profesjonalna naprawa tabletów to jedna z wielu usług, które oferuje TLSerwis. W branży napraw elektroniki pracujemy już wiele lat. Przez ten czas nasz serwis tabletów zdołał wypracować najbardziej pożądane przez klientów cechy, takie jak: profesjonalizm, dokładność, skuteczność, terminowość. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

W jaki sposób pracujemy?

Odwiedź z niedziałającym urządzeniem nasz serwis (pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00-18:00), a my sprawdzimy usterkę i wycenimy jej naprawę. Naprawa sprzętu może trwać od kilku godzin do kilku dni. Możemy pochwalić się skutecznością napraw na poziomie powyżej 90%. Ostatnim krokiem naszej współpracy jest odebranie przez Ciebie sprzętu z naszego serwisu.

Jesteśmy dla Ciebie za daleko? Bez obaw, na taką sytuację też jesteśmy przygotowani! Działa u nas program naprawy wysyłkowej – zamówimy kuriera, który odbierze od Ciebie sprzęt i dostarczy go do naszego serwisu. Po obejrzeniu sprzętu i zdiagnozowaniu problemu, przedstawimy Ci wycenę telefonicznie lub mailowo. Za naprawę będziesz mógł/mogła zapłacić przelewem lub kurierowi – w momencie odbierania od niego naprawionego sprzętu.

Naprawa tabletów w naszym serwisie najczęściej oznacza wymianę uszkodzonego wyświetlacza, odratowanie zalanego sprzętu i naprawę niedziałającego oprogramowania. Masz inny problem niż wymienione pod spodem? I tak skontaktuj się z nami! Nieraz podejmowaliśmy się niestandardowych zadań. Twój nietypowy problem także postaramy się rozwiązać!

1. Tablet nie włącza się (nie reaguje na przycisk POWER)

Jest to jedna z częściej występujących usterek w tabletach. Urządzenie może się tak zachowywać w przypadku gdy uszkodzony jest układ zasilania na płycie głównej lub bateria w tablecie jest rozładowana do zera. W niektórych tabletach użytkownik ma możliwość samodzielnego wyjęcia baterii. Niestety takich tabletów na rynku jest co raz mniej. Producenci wypuszczając na rynek tablety wodoodporne byli zmuszeni do sklejenia urządzenia tak aby żadna cieć nie dostała się do środka. To uniemożliwia otwarcie tabletu w domowych warunkach. Nasz serwis dysponuje specjalnymi narzędziami służącymi do otwierania takich tabletów. Po otwarciu jesteśmy w stanie sprawdzić baterię oraz płytę główną tabletu. Posiadamy również specjalistyczny sprzęt do pomiarów i lutowania płyt głównych dzięki czemu jesteśmy w stanie naprawić prawie każdą usterkę.

2. Tablet wibruje po włączeniu i nie pokazuje obrazu

Jeśli po naciśnięciu włącznika czuć wibrację ale tablet nie wyświetla obrazu to można z prawie stuprocentową pewnością powiedzieć, że bateria w tablecie jest naładowana ale uszkodzona płyta główna nie pozwala na uruchomienie urządzenia. W takim przypadku nie ma możliwości naprawy tabletu bez wizyty w specjalistycznym serwisie. Nasz serwis posiada specjalistyczne urządzenia pomiarowe i lutownice, które umożliwiają wymianę drobnych elementów zamontowanych na płycie głównej.

3. Tablet po zalaniu

Czasami może zdarzyć się sytuacja, że tablet wypadnie nam z ręki wprost do wanny, kałuży czy nawet jeziora. Niektóre modele tabletów nie są odporne nawet na zachlapanie i nie powinny być używane podczas deszczu. Te wodoodporne również mają normy wodoszczelności, których nie należy przekraczać. Gdy istnieje podejrzenie, że ciecz dostała się do wnętrza nie próbuj go uruchomić. Suszenie na kaloryferze, w pojemniku z ryżem czy specjalnych komorach zazwyczaj nie zdaje egzaminu. Ciecz, która jest wewnątrz tabletu nie odparowuje na tyle szybko by uchronić urządzenie od uszkodzeń elektroniki. Jeśli jest taka możliwość należy wyjąć baterię i dostarczyć go do serwisu. Na miejscu sprawdzimy jak poważne uszkodzenia powstały w tablecie a później naprawimy go, tak żeby mógł dalej służyć użytkownikowi.

4. Uszkodzone gniazdo micro usb / lightning

Tablety jak każde urządzenie elektroniczne potrzebują energii elektrycznej do działania. Tablety, które są obecnie produkowane są tak naszpikowane gadżetami, że zamontowana w nich bateria starcza zazwyczaj na maksymalnie 2 dni (dużo częściej można spotkać tablety, które trzeba ładować codziennie). Każde szarpnięcie za kabel lub nieumiejętne podłączanie lub odłączenie tabletu od ładowarki może spowodować uszkodzenie gniazda, a tablet po rozładowaniu nie włączy się. Jeśli w tablecie uszkodziło się gniazdo, przez które go ładujesz, przyjdź do naszego serwisu. Posiadamy prawie wszystkie rodzaje gniazd jakie występują w tabletach więc bez problemu poradzimy sobie z ww. usterką.

5. Uszkodzone gniazdo słuchawkowe

Producenci co raz częściej odchodzą od montowania w tablecie gniazda słuchawkowego mini-jack na rzecz słuchawek podłączanych do gniazd lightning / USB C lub słuchawek bezprzewodowych. Jest to podyktowane dość dużym rozmiarem samego gniazda i koniecznością „upakowania” go do co raz cieńszych tabletów. W starszych tabletach gniazdo bardzo często psuło się jeśli było użytkowane w niewłaściwy sposób (naginanie gniazda z wpiętymi słuchawkami). Na szczęście wymiana gniazda nie stanowi żadnego problemu dla techników naszym serwisie. Jeśli gniazdo przerywa podczas pracy, nie działa jeden lub oba kanały w słuchawkach przyjdź i skorzystaj  z usługi wymiany gniazda.

6. Uszkodzenie mechaniczne wyświetlacza

Wyświetlacz jest jednym z najdelikatniejszych i zarazem często najdroższym elementem w tablecie. Czasem upadek nawet z niewielkiej wysokości może sprawić, że zamiast wyraźnego obrazu zobaczymy „pajęczynkę”. Jak zatem dbać o wyświetlacz? Kupno wytrzymałego pokrowca i naklejenie folii lub szkła na ekran z pewnością nie nada mu cech pancernych ale w wielu przypadkach potrafi uchronić przed skutkami nieostrożności. Jeśli jednak dojdzie do stłuczenia wyświetlacza, zapraszamy do naszego serwisu. Możemy wymienić wyświetlacz w większości tabletów dostępnych na rynku

7. Nie działa ekran dotykowy

Większość obecnie produkowanych tabletów obsługiwanych jest za pomocą ekranu dotykowego. Czasami może zdarzyć się sytuacja, że ekran dotykowy odmówi posłuszeństwa i tablet przestanie reagować na gesty. Usterka może wiązać się z uszkodzoną taśmą od dotyku lub w niektórych przypadkach nawet uszkodzonym całym wyświetlaczem. Jeśli posiadasz tablet, który nie reaguje prawidłowo na dotyk, odwiedź nasz serwis. Zdiagnozujemy usterkę i wycenimy koszt naprawy tabletu tak żebyś mógł korzystać w pełni z jego możliwości.

8. Brak podświetlenia matrycy

Przy niektórych uszkodzeniach tabletu można zaobserwować sytuację, że urzadzenie uruchamia się ale obraz na ekranie jest widoczny tylko pod światło. W większości przypadków przy tego typu objawach uszkodzony okazuje się wyświetlacz. W naszym serwisie wymieniamy wyświetlacze w tabletach prawie wszystkich producentów. Posiadamy w ofercie zarówno oryginalne wyświetlacze charakteryzujące się idealną jakością wyświetlania obrazu jak i zamienniki, które pomimo niższej ceny również pozwalają cieszyć się jakością wyświetlanego obrazu.

9. Nie działa głośnik

Tablety obecnie są wyposażone w kilka głośników. Służą one głównie do odtwarzania multimediów. Gdy głośniki te nie działają prawidłowo funkcjonalność tabletu spada więc warto skorzystać z usług fachowego serwisu. Przyjdź do nas by wycenić koszt naprawy głośników.

10. Blokada konta Google / FRP protection

Podczas pierwszego uruchomienia tabletu z systemem Android możemy połączyć go z kontem Google. Daje to nam możliwość obsługi poczty GMail, dostęp do dysku w chmurze, możliwość instalowania aplikacji ze sklepu. Jeżeli po pewnym czasie użytkowania będziemy chcieli przywrócić tablet do ustawień fabrycznych poprzez tzw. Factory Reset urządzenie może poprosić nas o podanie adresu e-mail oraz hasła do konta, z którym był sparowany. Nie ma w tej procedurze problemu gdy pamiętamy te dane. Gorzej, gdy podczas rejestracji połączyliśmy go z losowo wygenerowanym kontem. W takiej sytuacji korzystanie z tabletu jest niemożliwe. Po kilku próbach opracowaliśmy metody ominięcia blokady nałożonej na tablet. Jeżeli nie jesteś w stanie przypomnieć sobie adresu i/lub hasła skorzystaj z usług naszego serwisu. Znamy skuteczne metody by przywrócić urządzenie do życia.

11. Uszkodzone oprogramowanie

Tablet tak jak komputer czy laptop posiada zainstalowany system operacyjny. Najczęściej występującymi systemami jest Android, iOS i Windows. Każdy z tych systemów może po pewnym czasie się uszkodzić (szczególnie gdy instalujemy na nim aplikacje z niezaufanego źródła lub próbujemy modyfikować oprogramowanie na własną rękę) Gdy tablet po włączeniu pokazuje obraz ale nie wchodzi do systemu trzeba go wgrać od nowa korzystając z zewnętrznego urządzenia. Jeśli posiadasz tablet, w którym wystąpiła taka usterka zgłoś się do naszego serwisu. Jesteśmy w stanie wgrać od nowa system operacyjny do Twojego tabletu. Przy okazji wgrywania systemu proponujemy klientom unowocześnienie tabletu polegające na wgraniu najnowszego dostępnego oprogramowania.

12. Nie ładuje się

Tablet do działania potrzebuje prądu. Jest on magazynowany w baterii zamontowanej wewnątrz tabletu. Czasami zdarza się, że po podłączeniu do ładowarki bateria nie zaczyna się ładować. W takim przypadku należy w pierwszej kolejności sprawdzić ładowarkę i kabel zasilający. Jeśli oba te podzespoły są sprawne to przyczyny można szukać w uszkodzonej baterii lub układzie zasilania na płycie głównej. Posiadamy baterie do większości modeli tabletów. W przypadku uszkodzenia płyty głównej mamy sprzęt i wiedzę potrzebną do wykonania takiej naprawy.

13. Krótki czas pracy na baterii

Obecnie produkowane tablety mają podzespoły o dużej mocy obliczeniowej i przez to działają krótko na baterii (zazwyczaj 1-2 dni). Jeśli jednak czas pracy na baterii skrócił się mocno w stosunku do pierwotnego to należy sprawdzić kondycję baterii oraz zainstalowane aplikacje. Czasem może zdarzyć się sytuacja, że aplikacja, która działa w tle może powodować skrócenie czasu pracy na baterii. W przypadku gdy kondycja baterii jest słaba tablet może się wyłączać w trakcie pracy pomimo faktu, że miernik baterii pokazuje że jest ona naładowana. Taką baterię można wymienić w naszym serwisie, gdzie posiadamy baterie do prawie wszystkich modeli tabletów.