Serwis laptopów

Zapewniamy profesjonalny serwis laptopów – zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. W naszej pracy dbamy, by zachować jak najwyższą jakość, a jednocześnie nie narażać klienta na dodatkowe koszty. Zajmujemy się usterkami wynikającymi z niewłaściwego działania oprogramowania, ale także z problemami typowo sprzętowymi. Naprawa laptopów w naszym serwisie przeprowadzana jest z dbałością o każdy szczegół, by zadowolić oczekiwania nawet najwybredniejszych klientów. Oddając nam swój sprzęt do naprawy, możesz mieć pewność, że z powrotem otrzymasz w pełni sprawny laptop, który posłuży Ci przez kolejne lata, nie sprawiając większych problemów.Nasz serwis laptopów to możliwość przywrócenia do życia zarówno urządzeń starszych, jak i nowszych modeli, które z jakichś powodów przestały działać lub ich wydajność nie jest zgodna  z oczekiwaniami klienta. Jeśli Twój komputer zaczął działać bardzo wolno i nie jesteś w stanie samodzielnie go przyspieszyć, to może być znak, że został zainfekowany przez złośliwe oprogramowanie. Nasza doświadczona kadra serwisantów sprawi, że szybko uporamy się z problemem, a Ty przekonasz się na własnej skórze, że nieprawidłowe działanie komputera nie było spowodowane jego wiekiem, ale szkodliwym oprogramowaniem.

Naprawa laptopów w naszej firmie to gwarancja pełnego profesjonalizmu na każdym etapie realizacji zamówienia. Zadowolenie klienta jest dla nas priorytetem, dlatego przed wykonaniem drogiej naprawy kontaktujemy się z właścicielem w celu przedstawienia kosztorysu. To od Ciebie zależy, czy naprawa ostatecznie dojdzie do skutku. Serwis przeprowadzamy szybko i z dbałością o każdy szczegół. Nie ma dla nas znaczenia, czy problem leży po stronie oprogramowania, czy sprzętu. Wymieniamy twarde dyski, jesteśmy w stanie zmodyfikować wyposażenie w taki sposób, by zwiększyć wydajność laptopa i przyspieszyć jego działanie. Jeśli masz problem ze swoim przenośnym komputerem, zaglądnij do naszej firmy, a zrobimy co w naszej mocy, by szybko go naprawić. Zapraszamy do kontaktu!

1. Laptop nie uruchamia się

Jest to jedna z częściej pojawiających się usterek w laptopach. Usterka taka występuje w momencie kiedy laptop w ogóle nie reaguje na przycisk włącznika. Po jego wciśnięciu nie zapalają się żadne diody, a z jego wnętrza nie docierają żadne dźwięki (np. wentylatora lub dysku). Przy takiej usterce najczęściej uszkodzony jest układ zasilania znajdujący się na płycie głównej. Układ zasilania jest skomplikowanym układem elektronicznym składającym się z kilku/kilkunastu sekcji o różnym napięciu, zasilającym poszczególne układy na płycie głównej (np. procesor, układ graficzny, kontrolery) oraz poszczególne elementy laptopa (matryca, dysk, napęd optyczny). Skuteczna naprawa polega na zdiagnozowaniu uszkodzonych elementów układu zasilania (przetwornice, tranzystory, rezystory, kondensatory, itp) oraz ich wymianie. Nasz serwis posiada specjalistyczną aparaturę pomiarową, a technicy odpowiednie doświadczenie, co pozwala osiągnąć wysoką skuteczność napraw przekraczającą 90%. Większość podzespołów potrzebnych do naprawy układu zasilania mamy na swoim magazynie co pozwala zachować krótkie terminy napraw. W przypadku, gdy Twój laptopa posiada nietypowe elementy układu zasilania nasz serwis stale współpracuje z hurtowniami w Polsce i za granicą, co umożliwia nam zdobycie prawie każdej części

2. Laptop nie wyświetla obrazu lub wyświetla czarny obraz

Jest to kolejna bardzo często występująca usterka w laptopach. W większości przypadków objawia się tym, że po naciśnięciu włącznika w laptopie zapalają się diody sugerujące jego pracę, a z wnętrza dobiega dźwięk pracy wentylatora i dysku twardego. Przyczyn takiej usterki może być kilka. Najważniejsza w takim przypadku jest trafna diagnoza pozwalająca na ustaleniu, które z elementów są uszkodzone, a następnie ich naprawie lub wymianie. Przy tej awarii najczęściej wadliwa okazuje się płyta główna, a konkretniej któraś z jej części (wadliwy układ graficzny, uszkodzona jedna lub kilka sekcji układu zasilania). Niemniej jednak podczas diagnozy trzeba sprawdzić czy do takiej usterki nie przyczyniła się wada ekranu, taśmy matrycy lub inny element laptopa.

3. Brak podświetlenia matrycy

Usterka jest dość łatwa do zdiagnozowania i pojawia się w momencie kiedy po naciśnięciu włącznika zapalają się diody, słychać dźwięk wentylatora i dysku twardego. Na ekranie pojawia się bardzo słabo widoczny obraz. Diagnozę najlepiej wykonać poprzez spojrzenie na ekran “pod światło” lub poświecenie na niego latarką. Przyczyną takiej usterki jest zazwyczaj uszkodzona matryca lub taśma matrycy, chociaż w niektórych przypadkach uszkodzona może okazać się płyta główna, która zasila matrycę. Usterki wtedy należy szukać poprzez pomiary płyty głównej i sprawdzenie czy zepsuciu uległo samo zasilanie matrycy czy układ sterujący jasnością ekranu. Niekiedy ta z pozoru prosta usterka, może być trudna w naprawie. Szczególnie gdy za sterowanie jasnością ekranu odpowiada bezpośrednio układ graficzny lub procesor.

4. Laptop po zalaniu

Przewrócona szklanka, potrącony kieliszek, laptop zostawiony na deszczu czy próba czyszczenia laptopa zbyt dużą ilością pianki to najczęstsze przyczyny uszkodzenia go poprzez zalanie. Laptop są urządzeniami bardzo skomplikowanymi pod kątem elektronicznym i w odróżnieniu od większości nowoczesnych telefonów, nie są odporne na zalania. W ekstremalnych przypadkach do całkowitego uszkodzenia laptopa może dojść nawet po zalaniu go kilkoma kroplami cieczy. Jeśli zalałeś swojego laptopa, nie próbuj go uruchomić, ponieważ to może doprowadzić tylko do powiększenia rozmiaru uszkodzeń. Jak najszybciej odłącz go od źródła zasilania (zasilacz i bateria) i dostarcz go do serwisu. Takie zachowanie pozwala na minimalizację degradacji Twojego laptopa,a co za tym idzie minimalizację kosztów potrzebnych na jego naprawę.

5. Uszkodzenie mechaniczne ekranu

Ekrany w laptopach są coraz lżejsze, coraz cieńsze i niestety przez to też coraz mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Do uszkodzeń ekranu, tak samo jak w przypadku zalania, w większości przypadków dochodzi na skutek zaniedbań użytkownika. Aby uniknąć uszkodzenia ekranu należy pamiętać, żeby nie odkładać niczego na klawiaturze laptopa, ponieważ zamknięcie matrycy w takim przypadku najprawdopodobniej skończy się uszkodzeniem ekranu. Uważać trzeba też na kabel od zasilacza lub innych urządzeń podłączonych do naszego laptopa. Wstając od biurka łatwo zahaczyć o taki kabel, który pociągnie za sobą laptopa. W naszym serwisie spotkaliśmy się też z klientami, którzy uszkodzili matrycę w swoim laptopie poprzez nieumiejętne transportowanie laptopa. Podczas pakowania laptopa do torby kładli oni zasilacz bezpośrednio na laptopie, co później skutkowało zniszczeniem ekranu przy nawet delikatnym zgnieceniu torby podczas transportu. Jeżeli w Twoim laptopie uszkodzeniu uległa matryca, dostarcz go do naszego serwisu. Na miejscu posiadamy większość popularnych modeli matryc montowanych w laptopie. W naszym magazynie bez problemu znaleźć można matryce w rozmiarach 10,1” / 11,6” / 12,5” / 13” / 13,3” / 14” / 14,1” / 15” / 15,4” / 15,6” / 16” / 16,4” / 17” / 17,3” / 18,4”. Posiadamy zarówno matryce matowe jak i błyszczące. Dostępne są matryce w rozdzielczości od 1024×600 do 4K wykonane w technologii TN, VA oraz IPS. Jeżeli chwilowo nie posiadamy jakiejś matrycy na miejscu lub Twój laptop wyposażony jest w nietypową matrycę, nie zostawimy Ciebie z problemem. Stale współpracujemy z hurtowniami w Polsce, Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych oraz Azji i jesteśmy w stanie zamówić prawie każdy rodzaj matrycy.

6. Komputer się przegrzewa

Obecnie produkowane laptopy są bardzo wydajne przez co generują dużą ilość ciepła. Głównymi elementami produkującymi ciepło w laptopie jest procesor i karta graficzna. To właśnie te elementy uszkadzają się najczęściej w przypadku braku regularnego czyszczenia i konserwacji układu chłodzenia. Co prawda oba te układy posiadają zazwyczaj zabezpieczenie przed przegrzaniem, które wyłącza komputer w momencie osiągnięcia zbyt wysokiej temperatury jednak jest to “ostatni dzwonek” by oddać laptopa do serwisu na przegląd. Zbyt długa praca ww. elementów w wysokiej temperaturze dość znacznie skraca ich żywotność. Większość producentów laptopa nie informuje swoich użytkowników o konieczności regularnego dbania o układ chłodzenia jednak nasze doświadczenie pokazuje, że pasta termoprzewodząca twardnieje i traci swoje właściwości przewodzące nawet po roku użytkowania. Dodatkowo po takim czasie w laptopie może nagromadzić się znaczna ilość kurzu, która zatyka radiator i blokuje przepływ powietrza. Pomimo z pozoru pozoru łatwego do wykonania nie zalecamy samodzielnego przedmuchiwania układu chłodzenia z zewnątrz. Zbity w kulę kurz może w skrajnych przypadkach zablokować wentylator i pogorszyć sytuacje. W naszym serwisie układ chłodzenia jest czyszczony z należytą starannością. Nie stosujemy tanich, silikonowych ponieważ charakteryzują się one bardzo słabym przewodnictwem cieplnym. Pasty, których używamy są produkowane przez uznanych producentów i bardzo dobrze przekazują ciepło pomiędzy układem a radiatorem. W szczególnych przypadkach, gdy laptop jest narażony na przegrzewanie się stosujemy pasty termoprzewodzące w formie ciekłego metalu (pasty te charakteryzują się nawet 10 krotnie lepszą wydajnością).

7. Obraz miga lub nie jest wyświetlany prawidłowo

Przyczyn nieprawidłowego wyświetlania obrazu może być kilka. W większości przypadków jest to uszkodzona matryca, taśma matrycy lub układ graficzny. Pierwsze dwie usterki są skutkiem nieprawidłowej obsługi laptopa lub uszkodzenia zawiasów, które mogły spowodować przetarcie się taśmy matrycy lub doprowadzić do wystąpienia zbyt dużych naprężeń na matrycy. Na usterkę układu graficznego użytkownik zazwyczaj nie ma wpływu. Należy jedynie dbać o to by laptop nam się nie przegrzewał, ponieważ elementy elektroniczne nie lubią zbyt wysokiej temperatury. W większości przypadków uszkodzone układy graficzne, które musieliśmy wymieniać posiadały wady fabryczne. Szukając dostawców części zawsze zwracamy uwagę, by zamawiane przez nas części były pozbawione wad fabrycznych.

8. Bluescreen

Bluescreen inaczej zwany też Blue Screen Of Death (BSOD) to niebieski ekran, który pojawia się w momencie kiedy Windows nie może się uruchomić lub przestał działać po błędzie. Najczęściej pokazuje się w najmniej oczekiwanym przez nas momencie i informuje nas o awarii systemu operacyjnego lub usterce sprzętowej uniemożliwiającej normalny start. Jeżeli na swoim dysku masz ważne dane nie próbuj samodzielnie naprawiać usterki ponieważ możesz doprowadzić do utraty ważnych dla siebie plików. Przyjdź do naszego serwisu, a postaramy się przywrócić Twój system do działania.

9. Brak dźwięku

Czym byłby multimedialny laptop w momencie, gdy nie byłby w stanie wydobyć z siebie żadnego dźwięku? W takim przypadku oglądanie filmu lub słuchanie muzyki staje się niemożliwe. Za taką usterkę najczęściej odpowiada usterka samych głośników ale w przypadku problemów z dźwiękiem uszkodzony może okazać się kodek lub wzmacniacz znajdujący się na płycie głównej. Sporadycznie spotykaliśmy się też z problemami związanymi ze sterownikami w systemie operacyjnym. Przy tego typu usterkach ważnym aspektem jest poprawne zdiagnozowanie usterki, które trafnie wskaże uszkodzony element.

10. Zawirusowany

Systemy operacyjne, które umożliwiają nam pracę na komputerze są w większym lub mniejszym stopniu podatne na zawirusowanie. Na tego typu usterki szczególnie narażone są komputery podłączone na stałe do internetu i używane w mało rozważny sposób. Odwiedzanie nie zaufanych witryn i pobieranie plików nieznanego pochodzenia może spowodować zawirusowanie naszego komputera. Programy antywirusowe w większości przypadków skutecznie blokują większość wirusów ale czasem zdarza się, że pomimo zainstalowanej ochrony niechciany wirus przedostanie się do naszego systemu. W ostatnim czasie pojawiły się bardzo groźne wirusy, które nie tylko uszkadzają system operacyjny ale szyfrują dane na dysku. Ich odzyskanie może być kosztowne a w niektórych przypadkach nawet niemożliwe.

11. Instalacja / naprawa systemu operacyjnego

Do pracy na każdym komputerze potrzebny jest system operacyjny. Najpopularniejszy z nich to Windows ale nasz serwis zajmuje się też innymi systemami takimi jak MacOS czy Linux. Gdy Twój komputer działa wolniej niż kiedyś to znak, że trzeba sprawdzić czy wszystko z systemem operacyjnym jest w porządku. Systemy operacyjne są niestety bardzo podatne na awarie. Zawirusowanie, oprogramowanie instalowane z niezaufanego źródła, aktualizacje zawierające błędy może spowodować spowolnienie, a w skrajnych przypadkach nawet całkowicie uniemożliwić uruchomienie się systemu operacyjnego. W przypadku gdy zauważysz, że Twój system nie działa poprawnie nie uruchamia się w ogóle przyjdź do naszego serwisu. Na miejscu sprawdzimy co jest przyczyną takiego zachowania i sprawnie wyeliminujemy usterkę.

12. Klawiatura nie działa

Usterka polegająca na nie działaniu klawiatury powstaje zazwyczaj na skutek zalania laptopa. W takim przypadku ścieżki elektroniczne zwierają się między sobą co skutkuje całkowitym lub częściowym nie działaniem klawiatury. W niektórych przypadkach kilka znaków może być wybijanych jednocześnie. Klawiatura jest częścią, której się nie naprawia. Można ją wymienić w całości. W starszych laptopach klawiatura jest montowana “od góry” i jej wymiana jest dużo szybsza. W większości nowych modeli jest zintegrowana z palmrestem przez co jej wymiana jest utrudniona ale nie stanowi problemu dla naszych techników. W ofercie posiadamy klawiatury oryginalne jak i zamienne, które pozwalają na obniżyć koszt naprawy.

13. Touchpad nie działa

Touchpad zastępuje myszkę znaną z komputerów stacjonarnych. W nowszych modelach laptopów touchpad można obsługiwać gestami używając kilku palców. Touchpad podobnie do klawiatury uszkadza się zazwyczaj na skutek zalania. Uszkodzony touchpad wymienia się zazwyczaj w całości z palmrestem. Dzięki współpracy z wieloma hurtowniami jesteśmy w stanie zdobyć części do prawie każdego modelu laptopa.

14. Laptop nie widzi dysku / uszkodzony dysk twardy

Jeżeli po uruchomieniu laptopa obraz jest widoczny ale system operacyjny się nie uruchamia należy sprawdzić czy dysk jest prawidłowo rozpoznawany przez płytę główną. Oprócz uszkodzonego dysku, mogło bowiem dojść do uszkodzenia kontrolera na płycie głównej. Żadna z wyżej wymienionych usterek nie stanowi problemu dla naszego serwisu. Nasi technicy mogą zająć się zarówno naprawą płyty głównej jak i wymianą dysku twardego lub dysku SSD. Wybór pomiędzy rodzajem dysku jaki możemy zastosować zostawiamy naszym klientom po uprzednim poinformowaniu ich o wadach i zaletach każdego rodzaju dysku. Jeżeli na uszkodzonym dysku miałeś ważne dane nie zapomnij o tym, że nasz serwis zajmuje się również odzyskiwaniem danych. Kliknij tutaj żeby poznać ofertę odzyskiwania danych (tutaj wstawić link do odzyskiwania)

15. Laptop nie ładuje się

Przewagą laptopa nad komputerem stacjonarnym jest jego mobilność i możliwość pracy na baterii. Niekiedy dochodzi jednak do usterki polegającej na braku ładowania baterii. Jest ona spowodowana uszkodzeniem samej baterii lub usterką układu ładowania znajdującego się na płycie głównej. Naprawa płyty głównej nie stanowi problemu dla naszego serwisu. W przypadku gdy usterce uległa bateria należy ją wymienić. W ofercie posiadamy zarówno baterie oryginalne jak i zamienniki dla klientów, którzy chcą zaoszczędzić na naprawie. Wymieniamy zarówno baterie zewnętrzne jak i te montowane wewnątrz laptopa.

16. Wyłącza się w czasie pracy

Przyczyn samoistnego wyłączania się laptopa może być kilka ale żadnej z nich nie należy bagatelizować. Zazwyczaj do takiej usterki dochodzi poprzez uszkodzony lub zabrudzony układ chłodzenia (ta usterka jest opisana kilka punktów wyżej) albo przy okazji uszkodzonej płyty głównej. Nasi technicy bazując na wieloletnim doświadczeniu prawidłowo zdiagnozują przyczynę nagłego wyłączania i zapobiegną powstaniu poważniejszej awarii.

17. Nie czyta płyt

Pomimo, że nowe laptopy coraz rzadziej mają zamontowany czytnik płyt CD, DVD czy Blu-Ray to nadal zdarzają się komputery, w których napęd znajduje się na wyposażeniu. Czasem zdarza się jednak, że ulubiona przez nas płyta nie jest odtwarzana przez nasz czytnik. Zazwyczaj napęd wymaga wtedy wymiany ale w niektórych przypadkach nasi technicy są w stanie wykonać czyszczenie optyki i przywrócić napęd do działania.

18. Nie działa Lan

Przewodowa karta sieciowa jest nadal często wykorzystywana przez niektórych użytkowników. Chwalą sobie oni stabilność i szybkość takiego podłączenia do sieci. Zdarza się jednak, że po podłączeniu kabla sieć nie jest rozpoznawana. Dzieje się tak zwykle gdy uszkodzone jest gniazdo LAN, transformator lub sama karta sieciowa, która jest przylutowana do płyty głównej. Posiadana przez nas baza podzespołów elektronicznych jak i gniazd pozwala na skuteczną i szybką naprawę Twojego laptopa.

19. Nie działa WiFi

Wprowadzeniu standardu WiFi uwolniło wiele osób z konieczności korzystania z plątających się kabli. Standard ten pozwala też na korzystanie z laptopa nie tylko tam gdzie sięga nasz kabel sieciowy. Co w przypadku gdy nie jesteśmy w stanie połączyć się z naszą siecią? Bardzo często przyczyną są błędy w systemie operacyjnym. Zła konfiguracja połączenia lub problem ze sterownikiem może uniemożliwić korzystanie z tego udogodnienia. Nie rzadziej spotkać się można z usterką samej karty sieciowej jak i anten, które przerywają się zazwyczaj na skutek uszkodzonych zawiasów.

20. Połamane zawiasy / obudowa

Nowe laptopy są coraz cieńsze i coraz lżejsze. Niestety takie udoskonalenia niosą za sobą pewne wady. Zawiasy i ich mocowanie w obudowie są dużo bardziej delikatne i podatne na uszkodzenia po pewnym okresie użytkowania. Przy tego typu usterkach bardzo ważna jest wczesna i prawidłowa diagnoza oraz naprawa. Jeżeli zauważyłeś w swoim laptopie zbyt ciężką pracę zawiasów, luzy lub trzaski podczas zamykania lub otwierania laptopa, pęknięcia na obudowie to jak najszybciej skontaktuj się z naszym serwisem. Im wcześniej laptop trafi do serwisu tym mniej części będzie koniecznych do wymiany, a naprawa będzie tańsza. W niektórych przypadkach wystarczy poluzować zawiasy aby zapobiec uszkodzeniu drogich elementów obudowy.

21. Uszkodzone gniazdo zasilania

Gniazdo zasilania służy do zasilania naszego laptopa w momencie gdy poziom naładowania baterii zbliża się do zera. Poprawnie używana zazwyczaj nie sprawia większych problemów ale z naszego doświadczenia wynika, że spora część użytkowników nie korzysta z niego w prawidłowy sposób. Częste szarpanie za kabel zasilający lub naginanie gniazda zasilania może spowodować jego usterkę. W swojej ofercie posiadamy większość gniazd, które montowane są w najpopularniejszych laptopach przez co jesteśmy w stanie skrócić czas naprawy do minimum.

22. Uszkodzone gniazdo USB

Jest najczęściej używanym portem, do którego podłączamy bardzo wiele różnego rodzaju urządzeń i jego defekt może bardzo przeszkadzać w codziennej pracy. Podobnie do gniazd zasilania, porty USB uszkadzają się poprzez niewłaściwą ich obsługę. Oprócz uszkodzeń mechanicznych dosyć często spotykamy usterki spowodowane przez wadliwy kontroler znajdujący się na płycie głównej. W laptopach można spotkać bardzo dużo rodzajów gniazd USB różniącym się między sobą nie tylko technologią ale także sposobem montażu. Zawsze staramy się posiadać na magazynie większośc najczęściej używanych gniazd, żeby naprawa była możliwie krótka.

23. Uszkodzone gniazdo HDMI/VGA/DVI/Display Port

Wszystkie z tych portów służą do przesyłania obrazu do zewnętrznego ekranu lub projektora. Przydają się głównie na uczelniach i w pracy do przedstawienia efektów swojej pracy w większym gronie osób. Zazwyczaj przed ostateczną awarią pokazują pierwsze symptomy w postaci przerw w działaniu lub wyświetlanie przekłamanych kolorów. NIe należy bagatelizować tych objawów żeby nagła awaria nie zaskoczyła nas w najmniej odpowiednim momencie.