Serwis komputerów stacjonarnych

TL Serwis to połączenie profesjonalizmu z szybkim działaniem. Nasz serwis oferuje usługi, które wykonujemy sprawnie, dokładnie – tak, jakbyśmy pracowali na własnych komputerach.

Masz uszkodzony komputer i chcesz go naprawić? Dobrze trafiłeś! Naprawą sprzętu elektronicznego w tym komputerów stacjonarnych zajmujemy się od ponad 12 lat. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam na opracowanie skutecznych metod naprawy usterek, z którymi przychodzą do nas Klienci. Nasz serwis komputerów zajmuje się zarówno prostymi i często spotykanymi problemami, jak i tymi bardziej wymagającymi – lubimy wyzwania!

Nasz serwis komputerów składa się z najlepszych fachowców, dla których praca to pasja. To wykwalifikowani technicy, którzy ze sprzętem technicznym pracują od lat.

Bezpłatnie wycenimy naprawę Twojego komputera!

Przynieś do nas zepsuty sprzęt, a my bezpłatnie wycenimy koszty jego naprawy. Jeśli będziesz zainteresowany/a naprawą w naszym serwisie, zajmiemy się nią i w przeciągu kilku dni będziesz mógł/mogła cieszyć się sprawnym sprzętem. Z dumą możemy pochwalić się swoją skutecznością na poziomie 90%.

Naprawa komputerów to nie jedyne, czym się zajmujemy. Oferujemy też modernizowanie komputerów stacjonarnych – tak, aby najnowsze gry czy programy graficzne działały z prędkością zapewniającą komfort użytkownikowi. Na Państwa życzenie możemy wyposażyć komputer w:

  • wydajniejszy procesor
  • większą pamięć RAM
  • szybszy dysk SSD
  • większy dysk HDD
  • wydajniejszy układ chłodzenia
  • wydajniejszą kartę graficzną
  • nową, bardziej kompatybilną płytę główną
  • mocniejszy zasilacz
  • nową obudowę

Masz do nas daleko? Oferujemy program naprawy wysyłkowej. Wystarczy, że podasz nam swoje dane, a my wyślemy kuriera, który dostarczy nam Twój sprzęt. Wycenę naprawy przedstawimy Ci telefonicznie lub mailowo. Napraw komputer bez wychodzenia z domu!

Sprawna i profesjonalna naprawa komputerów to usługa, której szukasz? Zapraszamy do kontaktu z TL Serwis. Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt. Możesz także skorzystać z formularza zgłoszeniowego.

1. Komputer nie uruchamia się / nie reaguje na włącznik

W komputerze, który nie reaguje na włącznik w pierwszej kolejności trzeba wyeliminować najprostszą możliwą usterkę czyli uszkodzony kabel zasilający. Jest to jedyny element, który użytkownik może wymienić samodzielnie bez rozbierania komputera. Jeżeli wymiana kabla nie pomogła rozwiązać problemu należy zanieść komputer do serwisu, gdzie technik zdiagnozuje usterkę i naprawi komputer. W większości tego typu przypadków uszkodzony okazuje się zasilacz albo układ zasilania na płycie głównej. Niestety nie zawsze jest to regułą. W swoim długoletnim doświadczeniu spotkaliśmy się też z uszkodzonymi innymi podzespołami takimi jak procesor, pamięć RAM czy dysk twardy, które skutecznie uniemożliwiały prawidłowe uruchomienie komputera.

2. Komputer nie wyświetla obrazu lub wyświetla czarny obraz

Komputer, który po uruchomieniu nie wyświetla obrazu lub wyświetla czarny obraz najprawdopodobniej ma problem z układem graficznym. W niektórych komputerach jest to osobna karta graficzna zamontowana w złączu PCI-E (w starszych komputerach PCI lub AGP) w innych z kolei jest to układ zintegrowany w procesorze lub mostku hybrydowym. Za brak obrazu po uruchomieniu może też odpowiadać usterka pamięci RAM lub procesora ponieważ, te elementy są wymagane do prawidłowego uruchomienia komputera. W każdym przypadku należy też sprawdzić prawidłową pracę zasilacza, ponieważ brak lub niestabilne napięcie na jego wyjściu może skutkować brakiem obrazu.

3. Artefakty po uruchomieniu

Artefakty są to wszelkie zakłócenia obrazu wyświetlanego na monitorze naszego komputera. Zazwyczaj pokazują się one w przypadku gdy uszkodzeniu uległ układ odpowiedzialny za wyświetlanie obrazu czyli karta graficzna. Zewnętrzne karty graficzne montowane na złączu PCI-E (w starszych komputerach PCI lub AGP) są dużo bardziej podatne na uszkodzenia niż karty zintegrowane w procesorze lub mostku hybrydowym. Dzieje się tak z powodu bardzo dużej wydajności zewnętrznych kart graficznych, co z kolei przekłada się bezpośrednio na pracę w wysokiej temperaturze skracającej żywotność podzespołów.

4. Komputer nie widzi dysku

Pierwszym objawem takiej usterki jest brak możliwości załadowania systemu operacyjnego. Dzieje się tak dlatego, że to właśnie na dysku jest przechowywany system operacyjny oraz pozostałe dane. W przypadku gdy komputer nie rozpoznaje dysku twardego odradzamy samodzielną próbę naprawy. Szczególnie w przypadku gdy mamy na nim ważne dane. Wszelkie domowe naprawy komputera mogą utrudnić lub w niektórych przypadkach nawet uniemożliwić odzyskanie danych. W przypadku gdy na dysku znajdują się wrażliwe dane należy dostarczyć komputer do serwisu gdzie nasi technicy zapobiegną pogorszeniu się stanu dysku i naprawią komputer.

5. Komputer przegrzewa się

Komputer podczas pracy wydziela dużo ciepła. Spowodowane jest to dużą mocą obliczeniową stosowanych obecnie podzespołów. Aby skutecznie wychłodzić grzejące się elementy stosuje się pasty termoprzewodzące oraz układy chłodzenia oparte na radiatorze i wentylatorze. Bardziej wymagający użytkownicy mają w swoich komputerach zastosowane chłodzenie wodne. Gdy wydajność układu chłodzenia spada na skutek zakurzenia radiatora, uszkodzenia wentylatora lub wyschnięcia pasty termoprzewodzącej następuje przegrzewanie się komputera co prowadzi do spadku wydajności zamontowanych w nim podzespołów. W niektórych przypadkach może prowadzić też do uszkodzenia się poszczególnych elementów. Ważne jest by raz na 12-24 miesięcy zrobić przegląd układu chłodzenia i w razie potrzeby wymienić pastę termoprzewodzącą. Ta stosunkowo niedroga usługa może ustrzec przed kosztowną wymianą procesora czy karty graficznej.

6. Komputer wyłącza się w czasie pracy

Gdy podczas korzystania z komputera wyłącza się on natychmiastowo bez żadnego komunikatu to mamy do czynienia z uszkodzeniem układu zasilania lub przegrzewającym się komputerem. Zasilacz zamontowany w komputerze ma swoją nominalną wydajność, która z upływem czasu może być niższa niż fabrycznie.

7. Obraz miga lub nie jest wyświetlany prawidłowo

Taki objaw najczęściej jest oznaką uszkodzenia jednostki centralnej ale nie można wykluczyć uszkodzenia monitora czy kabla, którym wysyłany jest obraz. Aby wykluczyć uszkodzenia pozostałych urządzeń najlepiej jest podłączyć komputer do innego monitora lub telewizora. Jeśli usterka nadal występuje to mamy pewność, że uszkodzeniu uległ nasz komputer a najprawdopodobniej karta graficzna. To ona jest odpowiedzialna ze prawidłowe wyświetlanie obrazu

8. Brak dźwięku

Większość komputerów stacjonarnych nie posiada wbudowanych głośników. Większość użytkowników korzysta z zewnętrznych głośników lub głośników wbudowanych w monitor lub telewizor. Gdy pomimo włączenia dźwięku nie jest on słyszalny należy sprawdzić czy okablowanie jest dobrze podłączone i czy same głośniki są sprawne. Jeśli te czynności nie przywrócą prawidłowego działania dźwięku usterki należy szukać na płycie głównej komputera ponieważ to niej zazwyczaj jest wbudowana zintegrowana karta dźwiękowa.

9. Zawirusowany

Systemy operacyjne, które umożliwiają nam pracę na komputerze są w większym lub mniejszym stopniu podatne na zawirusowanie. Na tego typu usterki szczególnie narażone są komputery podłączone na stałe do internetu i używane w mało rozważny sposób. Odwiedzanie nie zaufanych witryn i pobieranie plików nieznanego pochodzenia może spowodować zawirusowanie naszego komputera. Programy antywirusowe w większości przypadków skutecznie blokują większość wirusów ale czasem zdarza się, że pomimo zainstalowanej ochrony niechciany wirus przedostanie się do naszego systemu. W ostatnim czasie pojawiły się bardzo groźne wirusy, które nie tylko uszkadzają system operacyjny ale szyfrują dane na dysku. Ich odzyskanie może być kosztowne a w niektórych przypadkach nawet niemożliwe.

10. Instalacja / naprawa systemu operacyjnego

Do pracy na każdym komputerze potrzebny jest system operacyjny. Najpopularniejszy z nich to Windows ale nasz serwis zajmuje się też innymi systemami takimi jak MacOS czy Linux. Gdy Twój komputer działa wolniej niż kiedyś to znak, że trzeba sprawdzić czy wszystko z systemem operacyjnym jest w porządku. Systemy operacyjne są niestety bardzo podatne na awarie. Zawirusowanie, oprogramowanie instalowane z niezaufanego źródła, aktualizacje zawierające błędy może spowodować spowolnienie, a w skrajnych przypadkach nawet całkowicie uniemożliwić uruchomienie się systemu operacyjnego. W przypadku gdy zauważysz, że Twój system nie działa poprawnie nie uruchamia się w ogóle przyjdź do naszego serwisu. Na miejscu sprawdzimy co jest przyczyną takiego zachowania i sprawnie wyeliminujemy usterkę.

11. Nie uruchamia się system operacyjny

Gdy po naciśnięciu włącznika na monitorze jest widoczny obraz z grafiką przedstawiającą logo producenta płyty głównej, po której nie następuje ładowanie systemu operacyjnego to mamy do czynienia z usterką samego systemu operacyjnego lub dysku, na którym ten system operacyjny jest zainstalowany. Zarówno pierwsza i druga usterka może okazać się bardzo poważna i może narazić użytkownika na utratę danych dlatego warto skorzystać z pomocy naszego serwisu. Technicy zabezpieczą nośnik w taki sposób by ewentualne skutki awarii były jak najmniej uciążliwe dla użytkownika.

12. Nie czyta płyt

Pomimo, że nowe komputery coraz rzadziej mają zamontowany czytnik płyt CD, DVD czy Blu-Ray to nadal zdarzają się egzemplarzze, w których napęd znajduje się na wyposażeniu. Czasem zdarza się jednak, że ulubiona przez nas płyta nie jest odtwarzana przez nasz czytnik. Zazwyczaj napęd wymaga wtedy wymiany ale w niektórych przypadkach nasi technicy są w stanie wykonać czyszczenie optyki i przywrócić napęd do działania.

13. Nie działa karta sieciowa

Przewodowa karta sieciowa jest nadal często wykorzystywana przez niektórych użytkowników. Chwalą sobie oni stabilność i szybkość takiego podłączenia do sieci. Zdarza się jednak, że po podłączeniu kabla sieć nie jest rozpoznawana. Dzieje się tak zwykle gdy uszkodzone jest gniazdo LAN, transformator lub sama karta sieciowa, która jest przylutowana do płyty głównej. Posiadana przez nas baza podzespołów elektronicznych jak i gniazd pozwala na skuteczną i szybką naprawę Twojego laptopa.

14. Nie działa USB

Jest najczęściej używanym portem, do którego podłączamy bardzo wiele różnego rodzaju urządzeń i jego defekt może bardzo przeszkadzać w codziennej pracy. Porty  USB uszkadzają się poprzez niewłaściwą ich obsługę. Oprócz uszkodzeń mechanicznych dosyć często spotykamy usterki spowodowane przez wadliwy kontroler znajdujący się na płycie głównej. W płytach głównych można spotkać bardzo dużo rodzajów gniazd USB różniącym się między sobą nie tylko technologią ale także sposobem montażu. Zawsze staramy się posiadać na magazynie większość najczęściej używanych gniazd, żeby naprawa była możliwie krótka.

15. Nie działa klawiatura

Jest to urządzenie, bez którego nie sposób korzystać z komputera. Koszt klawiatury zaczyna się od kilkunastu złotych i kończy nawet na kilkuset w przypadku klawiatur gamingowych. W przypadku gdy klawiatura podłączona do komputera nie działa należy sprawdzić czy jest prawidłowo podłączona i ewentualnie sprawdzić komputer podłączając inna klawiaturę. Jeśli pomimo podłączenia nowej klawiatury nadal nie możesz pisać tekstu, zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu, gdzie szybko zdiagnozujemy usterkę i skutecznie ją wyeliminujemy.

16. Nie działa myszka

Jest urządzeniem, z którego najczęściej korzystamy obsługując komputer. Jeśli nie działa tak jak powinna to należy sprawdzić jej połączenie do komputera. Kable często przecierają się na zgięciach a w wersji bezprzewodowej często wadliwy okazuje się odbiornik radiowy. Każdą z ww. usterek nasi technicy są w stanie zdiagnozować i usunąć.