Odzyskiwanie danych z telefonu

Skuteczne odzyskiwanie danych z telefonu komórkowego w TLSerwis!

Telefon jest obecnie najczęściej wykorzystywanym urządzeniem elektronicznym przez większość ludzi. Służy nam do przeglądania poczty, robienia zdjęć, zapisywania notatek, wymiany wiadomości przez różne komunikatory. Nagła utrata zawartych w nim danych powoduje stresującą sytuację. Wówczas warto udać się do profesjonalistów, którzy świadczą usługę taką jak „odzyskanie danych z telefonu komórkowego”.

Znamy wiele sposobów na odzyskiwanie danych z telefonów komórkowych

Na szczęście istnieją różne sposoby na odzyskiwanie danych z telefonu komórkowego. Najpopularniejsze to: tworzenie kopii zapasowych danych w telefonie lub przechowywanie danych w chmurze. Zapisywanie danych w chmurze jest najlepszym i najbardziej bezpiecznym sposobem odzyskania danych z telefonu komórkowego, ponieważ jest to alternatywa przechowywania ich na urządzeniu. Dostępne są różne nowoczesne usługi oraz rozwiązania chmurowe, większość z nich daje pewną ilość darmowej pamięci masowej oraz przestrzeni dyskowej, polega to na udostępnianiu mocy obliczeniowej. Dzięki chmurze użytkownik może korzystać z wszystkich funkcji często za darmo.

Innym znanym sposobem na wykonanie kopii zapasowej danych lub odzyskiwania danych z telefonu komórkowego jest przeniesienie ich na komputer. Można to wykonać, podłączając telefon do komputera lub instalując specjalną aplikację.

Istnieje wiele metod odzyskiwania usuniętych danych z telefonu, jednak większość z nich jest dosyć kosztowna, a tylko niewiele jest sprawdzonych i niezawodnych. Prostą i niezbyt drogą metodą na odzysk danych z telefonu komórkowego, jest skorzystanie ze specjalnej aplikacji. Pozwoli ona odczytać dane, np. z iPhone’a, Androida, Blackberry lub innego dowolnego telefonu. Nie trzeba włączać jailbreaka urządzenia czy też rootowania, czyli łamać zabezpieczeń telefonu, aby użyć tej aplikacji. Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że nie kosztuje dużo.

Odzyskiwanie usuniętych danych z telefonu – takich jak na przykład wiadomości – możliwe jest dzięki specjalnemu oprogramowaniu. Wykorzystujemy w pracy różnego rodzaju programy i aplikacje, posiadające wiele funkcji, które pozwalają wybrać najlepszy sposób dostosowany do potrzeb telefonu.

Nie chcesz bezpowrotnie utracić danych ze swojego telefonu? Zapraszamy do naszego serwisu TLSerwis! Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, by odzyskać w jakikolwiek sposób utracone przez Państwa dane.   

Oto przykładowe sytuacje, w których jesteśmy w stanie je odzyskać:

1. Telefon nie uruchamia się

Jest to sytuacja, która pojawia się nagle i zawsze w najmniej oczekiwanym momencie. Telefon nie reaguje na włącznik ani na podpięcie ładowarki, a my potrzebujemy dostać się do rzeczy w nim zapisanych. W większości obecnie produkowanych telefonów nie można nawet wykonać resetu poprzez wyjęcie baterii. Co można zrobić w takim przypadku? Przyjdź do naszego laboratorium żebyśmy mogli sprawdzić do jakiego rodzaju uszkodzenia doszło w urządzeniu. Następnie wycenimy koszt odzyskania danych, które znajdują się w telefonie. W większości przypadków jesteśmy w stanie poradzić sobie z odzyskaniem danych, które były zapisane w telefonie.

2. Telefon zalany

Większość telefonów nie jest odporna na działanie cieczy i dlatego należy unikać jego zachlapania, zanurzenia w wodzie czy korzystanie w deszczu. Niektóre modele spełniają normy odporności na kurz i ciecz ale przecież nigdy nie wiadomo czy nasz telefon nie jest wygięty i uszczelka dolega prawidłowo. Jakakolwiek ciecz, która dostanie się do wnętrza telefonu może spowodować awarię płyty głównej, co z kolei będzie jednoznaczne z brakiem dostępu do danych. Jeśli doszło do kontaktu telefonu z cieczą jak najszybciej skontaktuj się z laboratorium. Liczy się każda godzina ponieważ w telefonie jest zamontowana bateria, która cały czas podaje napięcie do zalanej płyty głównej. W laboratorium technicy odłączą baterię i ocenią zakres uszkodzeń. Na szczęście kości pamięci, na których zapisane są dane są dość odporne na uszkodzenia więc jest duża szansa, że uda się odzyskać dane.

3. Telefon zabezpieczony hasłem, wzorem

Większość użytkowników zabezpiecza telefon hasłem, pinem lub wzorem. Czasem może dojść do sytuacji, w której zapomnimy ww danych lub zaistnieje potrzeba odblokowania telefonu osoby zaginionej. Takie zabezpieczenie nie jest dla naszego laboratorium problemem. Potrafimy zdjąć blokadę z większości modeli telefonów bez utraty danych, które się na nim znajdują.

4. Telefon po przywróceniu ustawień fabrycznych.

Przed wykonaniem przywrócenia telefonu należy zgrać dane, które na nim się znajdowały. Jeśli jednak zapomniałeś tego zrobić lub zgrałeś nie wszystkie dane a factory reset został już zrobiony to wyłącz telefon i przyjdź do naszego laboratorium. W takim przypadku z góry zakładamy, że odzyskane dane będą niepełne ale przynajmniej część danych powinna się odzyskać.

5. Uszkodzony wyświetlacz / nic nie widać na ekranie

Do tego typu usterek dochodzi najczęściej w wyniku upadku ale obraz mógł zniknąć też bez ingerencji użytkownika. Jeśli telefon się uruchamia (słychać dźwięku urumiania się systemu lub dzwonek) ale nie wyświetla obrazu to jest duża szansa na to, że dane, które są w telefonie uda się odzyskać bez większych problemów. Zgłoś się z takim problemem do naszego serwisu gdzie technicy ocenią rodzaj uszkodzenia i przedstawią koszt odzyskania danych.