Odzyskiwanie danych z telefonu

Telefon jest obecnie najczęściej wykorzystywanym urządzeniem elektronicznym przez większość ludzi. Służy nam do przeglądania poczty, robienia zdjęć, zapisywania notatek, wymiany wiadomości przez różne komunikatory. Nagła utrata zawartych w nim danych powoduje stresującą sytuację.

Na szczęście istnieją technologie, które pozwalają odczytać zapisane dane w telefonie, więc nie jest to sytuacja krytyczna. Oto sytuacje, w których jesteśmy w stanie odzyskać dane z telefonu.

1. Telefon nie uruchamia się

Jest to sytuacja, która pojawia się nagle i zawsze w najmniej oczekiwanym momencie. Telefon nie reaguje na włącznik ani na podpięcie ładowarki, a my potrzebujemy dostać się do rzeczy w nim zapisanych. W większości obecnie produkowanych telefonów nie można nawet wykonać resetu poprzez wyjęcie baterii. Co można zrobić w takim przypadku? Przyjdź do naszego laboratorium żebyśmy mogli sprawdzić do jakiego rodzaju uszkodzenia doszło w urządzeniu. Następnie wycenimy koszt odzyskania danych, które znajdują się w telefonie. W większości przypadków jesteśmy w stanie poradzić sobie z odzyskaniem danych, które były zapisane w telefonie.

2. Telefon zalany

Większość telefonów nie jest odporna na działanie cieczy i dlatego należy unikać jego zachlapania, zanurzenia w wodzie czy korzystanie w deszczu. Niektóre modele spełniają normy odporności na kurz i ciecz ale przecież nigdy nie wiadomo czy nasz telefon nie jest wygięty i uszczelka dolega prawidłowo. Jakakolwiek ciecz, która dostanie się do wnętrza telefonu może spowodować awarię płyty głównej, co z kolei będzie jednoznaczne z brakiem dostępu do danych. Jeśli doszło do kontaktu telefonu z cieczą jak najszybciej skontaktuj się z laboratorium. Liczy się każda godzina ponieważ w telefonie jest zamontowana bateria, która cały czas podaje napięcie do zalanej płyty głównej. W laboratorium technicy odłączą baterię i ocenią zakres uszkodzeń. Na szczęście kości pamięci, na których zapisane są dane są dość odporne na uszkodzenia więc jest duża szansa, że uda się odzyskać dane.

3. Telefon zabezpieczony hasłem, wzorem

Większość użytkowników zabezpiecza telefon hasłem, pinem lub wzorem. Czasem może dojść do sytuacji, w której zapomnimy ww danych lub zaistnieje potrzeba odblokowania telefonu osoby zaginionej. Takie zabezpieczenie nie jest dla naszego laboratorium problemem. Potrafimy zdjąć blokadę z większości modeli telefonów bez utraty danych, które się na nim znajdują.

4. Telefon po przywróceniu ustawień fabrycznych.

Przed wykonaniem przywrócenia telefonu należy zgrać dane, które na nim się znajdowały. Jeśli jednak zapomniałeś tego zrobić lub zgrałeś nie wszystkie dane a factory reset został już zrobiony to wyłącz telefon i przyjdź do naszego laboratorium. W takim przypadku z góry zakładamy, że odzyskane dane będą niepełne ale przynajmniej część danych powinna się odzyskać.

5. Uszkodzony wyświetlacz / nic nie widać na ekranie

Do tego typu usterek dochodzi najczęściej w wyniku upadku ale obraz mógł zniknąć też bez ingerencji użytkownika. Jeśli telefon się uruchamia (słychać dźwięku urumiania się systemu lub dzwonek) ale nie wyświetla obrazu to jest duża szansa na to, że dane, które są w telefonie uda się odzyskać bez większych problemów. Zgłoś się z takim problemem do naszego serwisu gdzie technicy ocenią rodzaj uszkodzenia i przedstawią koszt odzyskania danych.