Kasowanie danych

Nasze laboratorium posiada w swojej ofercie usługę kasowania danych. Przeznaczona ona jest dla osób, które wymieniają stary sprzęt na nowy lub odsyłają nośnik na gwarancję i nie chcą by dane zawarte na nośnikach mogły dostać się w niepowołane ręce.

Możemy skasować dane na 3 sposoby. Wybór metody omówimy i dobierzemy indywidualnie do każdego klienta.

1. Kasowanie sprzętowe

Kasowanie sprzętowe polega na usunięciu danych przy użyciu specjalnego urządzenia tzw. Degaussera. Urządzenie to wytwarza bardzo silne pole magnetyczne, które niszczy talerzowy dysk twardy. Po takim zabiegu dane są niemożliwe do odtworzenia, a dysk nie nadaje się do ponownego użycia.

2. Kasowanie programowe

Kasowanie programowanie polega na nadpisaniu wszystkich sektorów nośnika danych wartościami losowymi przez co po takiej operacji nie ma możliwości odczytania tego co było zapisane na tych sektorach przed kasowaniem. Taki zabieg uniemożliwia odtworzenie danych, a nośnik po takiej operacji nadaje się do ponownego wykorzystania. Niestety jest to metoda bardziej czasochłonna i przez to też droższa

3. Uszkodzenie mechaniczne nośnika

Polega na fizycznym uszkodzeniu nośnika w taki sposób aby żadne urządzenie nie było w stanie odzyskać zapisanych danych.